Bestyrelsen

Bestyrelsen

Adresseliste for ungdomsskolebestyrelsen


 

Formand:

Jeppe Trolle

Tlf: 26 15 25 23

Mail: jeppetrolle@gmail.com  

Næstformand:

Jette Tjørnlund

Tlf: 40 17 93 84

Mail: Jettet@roskilde.dk

Sekretær & Ungdomsskoleleder:

Lasse Holten Preisler

Tlf: 30913461

Mail: Lassehp@roskilde.dk


Repræsentant fra byrådet

Jeppe Trolle 

 

Repræsentant fra byrådet

Jette Tjørnelund

   

 

 

Repræsentanter fra arbejdsmarkedets parter

Rene Olsen

Tlf:  46 36 31 29 el.  21 29 44 04

Mail: r-olsen@mail.dk

 

Lærerrepræsentant MIDT

Asmus Howardsen

Tlf:  26815735

Mail: asmush@roskilde.dk

 

Lærerrepræsentant SYD

Sabrina Højlund Poulsen

Mail: Hoejlundxd@gmail.com

 

Lærerrepræsentant NORD

Nikoline Linea Borup Albertsen Findinge

Tlf: 60708014

Mail: nikoline9@msn.com

 

Inviterede lederrepræsentant

Kenneth Wissing

Tlf: 21 67 43 15

Mail: Kenneths@roskilde.dk

 

Inviterede lederrepræsentant

Charlotte Nielsine Bøcher

Tlf: 30 33 75 95

Mail: Charlottenb@roskilde.dk

 

Inviterede lederrepræsentant

Signe Ulrik Klausen

Tlf: 30 84 11 40

Mail: Signeuk@roskilde.dk

   
   

 

  RUSK nord

Planetvej 30, Blok 10, lokale 101, 4040  Jyllinge
46318330
Leder: Charlotte Nielsine Bøcher, 30337595

 

Rusk midt

Helligkorsvej 42 B, 4000 Roskilde

ruskmidt@roskilde.dk

46314460

Ungdomsskoleleder: Lasse Holten Preisler, 30913461

Leder: Signe Ulrik Klausen, 30 84 11 40
 

 

RUSK syd

Ørstedvej 63 B, 4130 Viby Sjælland
46318578
Leder: Kenneth Wissing, 21674315


Åbningstid:

Mandag - torsdag: kl. 0900 - 1500

Fredag: 0900 - 1400

Weekend: Efter behov

Aften: Vi har aften åbent på rullende dage på kontorene i Nord, Midt og Syd. Her er vi blandt andet ude at "besøge" ungdomsskoleholdene.


Ring gerne:

Ring til din Ungdomsskole, hvis du har spørgsmål eller brug for hjælp. Gerne inden kl. 2100 og gerne på hverdage.